Wrocławska Akademia Tańca

O nas

Poznaj Wrocławską Akademię Tańca

Nasza misja?

Dołącz do nas

Od ponad 20 lat przekazujemy wiedzę i pasję do tańca naszym podopiecznym.
Wyróżnia nas profesjonalizm i pasja do tego co robimy. Kochamy swoją pracę i to jest nasza siła. Nasz motto dotyczące każdych zajęć, bez wyjątku czy są to zajęcia dla dzieci, młodzieży czy dorosłych, jest bardzo proste: "poprowadź zajęcia tak, aby chcieli przyjść na następne"
20 lat doświadczenia połączonego z wyjątkową kadrą - to klucz naszego sukcesu.

Co nas wyróżnia?

Lokalizacja

Zapraszamy do naszej głównej siedziby w CH Marino, we Wrocławiu. Zajęcia prowadzimy również w naszych filiach:
Długołęka, Ligota Piękna. Możliwe nawiązanie współpracy również z innymi miejscowościami.

Dlaczego u nas?

Doświadczona kadra

Nasi instruktorzy, to ludzie pełni pasji i zaangażowania. Część naszych instruktorów jest związana z Akademią nawet od 2000 roku.
W pracy z dziećmi kierują się tą samą zasadą trwającą już 20 lat - " myśl jak dziecko, zachowuj się jak dziecko - odpowiedzialny bądź jak dorosły"
Z pewnością zarażą Państwa dzieci - miłością do tańca.

W pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi każde zajęcia prowadzone przez naszych Instruktorów to czas magiczny i niepowtarzalny. Jak raz przyjdziesz - zostajesz na lata .
Z nami poznasz magię tańca i jego moc.

Nasz zespół

Poznaj ludzi tworzących Wrocławska Akademię Tańca

Prezes i właściciel Wrocławskiej Akademii Tańca. Prezes UKTS "DANCE ACADEMY". Prezes Okręgu Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w latach 2014-2019, członek Zarządu Głównego 2014-2019. Licencjonowany sędzia I kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT) , licencjonowany sędzia World Dance Council (WDC). Dyplomowany nauczyciel tańca, trener, choreograf i coach par sportowych. Pedagog z wykształcenia. Dyplomowany Kierownik Kuratorium Oświaty kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Prywatnie pasjonat tańca.
Grzegorz Kijkowski
Grzegorz Kijkowski
Prezes / Właściciel /Coach / Trener
Tancerka, trenerka gimnastyki artystycznej, pedagog i choreograf. Absolwentka AWF, magister pedagogiki. Wychowawca kolonijny. Była tancerka teatru Capitol we Wrocławiu, była tancerka teatru Cracovia Danza w Krakowie oraz była tancerka programu edukacji kulturalnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń z różnych technik tanecznych, m.in. Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie. Uczestniczka produkcji telewizyjnych realizowanych przez TVP2, TVP Kultura i TVP Wrocław.
Alla Potapova
Alla Potapova
Tancerka / Trenerka
Manager i instruktor Wrocławskiej Akademii Tańca. Prowadzi zajęcia z tańca użytkowego dla par dorosłych. Jest również managerem i jednocześnie instruktorem Akademii Pierwszego Tańca. Certyfikowany Wedding Planner (Agencja Ślubna - Sekrety Przyjęć). Czynny tancerz standardowy i latynoamerykański. Z Wrocławską Akademią Tańca związany od 2006 roku.
Wojciech Piotrowski
Wojciech Piotrowski
Manager / Instruktor
Z wykształcenia magister pedagogiki. Skończył również studia w Collegium da Vinci w Poznaniu na kierunku plastyka, muzyka, wiedza o kulturze. Na codzień pracuje w szkole podstawowej, jako wychowawca grupy przedszkolnej oraz jako nauczyciel plastyki w starszych klasach. Nauczyciel NA MEDAL, w kategorii klas 4-8 i gimnazjum. Od wielu lat współpracuje z Wrocławską Akademią Tańca, jeżdżąc na obozy taneczne jako wychowawca. Uwielbiany przez dzieci.
Paweł Janoś
Paweł Janoś
Wychowawca Kolonijny
Mistrz Islandii - 2008 . Mistrz Polski 2009. Vice Mistrz Rising Stars Professional Latin Blackpool Dance Festival 2009. półfinalista Mistrzostw Świata 2009. półfinalista Mistrzostw Europy 2010
Przemysław Łowicki
Przemysław Łowicki
Trener Latin
Vice Mistrzowie Świata. Mistrzowie Europy. Mistrzowie Risings Stars Professional Blackpool Dance Festival. Półfinaliści Professional Blackpool Dance Festival. Półfinaliści UK Championships.
Łukasz i Aleksandra Tomczak
Łukasz i Aleksandra Tomczak
Trenerzy standard - konsultanci
Daniel Mrozek i Oliwia Matuszewska
Daniel Mrozek i Oliwia Matuszewska
Trenerzy -Kadra Junior
Bartosz Lorek i Sara Litorowicz
Bartosz Lorek i Sara Litorowicz
Trenerzy - Kadra Junior

O Akademii

Istniejemy od 1999 roku

Istniejemy od 1999 roku – minęły już 24 lata. Uczymy dzieci, młodzież, osoby dorosłe, w parach, solo, pierwszy taniec nowożeńców – każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza Kadra to specjaliści w wielu stylach tanecznych – Hip Hop, Street Dance, Jazz, Modern, Cheerleaders, taniec dla maluszków 3-4 lata, Tango Argentino, Salsa, Bachata, Taniec Towarzyski i wiele innych. Jesteśmy jednym z najlepszych Klubów Sportowych Tańca Towarzyskiego w Polsce – Mistrzowie Świata WDC , II Vice Mistrzowie Świata WDO , Mistrzowie Polski, Vice Mistrzowie Polski –  to nasi reprezentanci. Nasza Kadra to specjalnie wyselekcjonowana grupa ludzi z pasją i miłością do tańca. Współpracujemy z najlepszymi nauczycielami tańca w różnych stylach tanecznych.  Zorganizowaliśmy ponad 48 Ogólnopolskich Turniejów Tańca na terenie Dolnego Śląska. Łączy nas pasja i miłość tańca – dołącz do nas – a Twoje życie nabierze magi i radości , którą poczujesz w każdym ruchu i każdym muzycznym brzmieniu. Od stycznia 2019 roku nasza główna siedziba to Centrum Handlowe Marino, ul. Paprotna 7 , gdzie dysponujemy pięknymi salami z lustrami i klimatyzacją.

Założycielem ,właścicielem , coachem i prezesem Wrocławskiej Akademii Tańca jest Grzegorz Kijkowski

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO TAŃCZYĆ

Modeluje ciało, pozwala spalić setki kilokalorii, poprawia pamięć, uszczęśliwia. Taniec to rozrywka, która działa jak lekarstwo. Dowiedz się, dlaczego warto go uprawiać nie tylko w karnawale

Taniec – spal 600 kcal na godzinę

 

– W wykonanie figur zaangażowane są wszystkie partie ciała – nie tylko kończyny górne i dolne, ale również mięśnie grzbietu, brzuch czy pośladki. Dzięki temu podczas jednego treningu można spalić od 600 kcal.

Wytańcz płaski brzuch 

Płaski brzuch? Zumba to klucz do sukcesu! Zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku w przyjemny sposób pozwala spalić tkankę tłuszczową i poprawić kondycję. Zumba aktywizuje również inne partie ciała. To nie przypadek, że tancerki mają zgrabne, pięknie wyrzeźbione nogi. Jeżeli marzymy o takich samych – tańczmy!

Taniec daje powód do szczęścia

Taniec powoduje zwiększone wydzielanie endorfin, popularnie zwanych „hormonami szczęścia”. Ale najpierw trzeba się zmęczyć – wówczas organizm chce zrekompensować wysiłek, dlatego uwalnia dawkę hormonów, które wywołują uczucie euforii.

– Z czasem zauważamy, ze taki wysiłek daje nam dobry humor i energię. Można powiedzieć, że to uczucie, które uzależnia, dlatego osoby, które raz zaczną tańczyć, tak chętnie wracają na parkiet

Warto również wiedzieć, że wysiłek zapobiega depresji oraz jest cennym wsparciem podczas leczenia zaburzeń psychologicznych.

Tańcz i zapewnij sobie pamięć na lata

U osób, które systematycznie korzystają z różnego rodzaju rozrywek, na przykład tańca, ryzyko demencji jest mniejsze. Tak wynika z badań opublikowanych przez magazyn medyczny „The New England Journal of Medicine”. Nauka kroków motywuje mózg do wysiłku, co stanowi skuteczne ćwiczenie pamięci. Tutaj najlepsze efekty daje taniec z partnerem, czyli taniec towarzyski w wersji użytkowej i uwielbiane wśród dorosłych – tango, walc angielski i wiedeński czy disco samba.

Zakochaj się w tańcu i nie tylko

Taniec nie pyta o wiek. W szkołach tańca pojawiają się nawet kilkulatki – na przykład zajęcia rytmiki zorientowane są na twórczy rozwój dziecka w oparciu o kontakt z muzyką i proste układy taneczne. Z kolei dzieciom i młodzieży taniec (na przykład hip hop, disco dance, modern jazz oraz zajęcia cheerleaders) daje poczucie przynależności społecznej, kształtuje osobowość i stanowi okazję do rozwijania fantastycznej pasji.

Dla dorosłych to idealna okazja do spotkań towarzyskich, poznawania nowych ludzi, a nawet odnalezienia miłości. Przykładów nie trzeba długo szukać – gwiazdy popularnych telewizyjnych programów tanecznych niejednokrotnie kończyły na ślubnym kobiercu.

Aktualności

Bądź na bieżąco z nowościami w Akademii

NOWY SEZON 2022/2023

NOWY SEZON 2022/2023

Kochani ! Już niedługo rozpoczynamy nowy sezon taneczny ! Zapraszamy wszystkie chętne osoby, …